Adobe® Acrobat® XI Pro ve Standard yazılımları

 

Adobe Acrobat ürünleri hakkında temel bilgiler içeren Adobe® Acrobat® XI Pro ve Adobe Acrobat XI Standard BeniOku dosyasına hoş geldiniz. Tüm ürünler için geçerli olan BeniOku öğelerinde ürün adı belirtilmez. Adobe Acrobat XI ürün destek bilgileri için bkz. http://www.adobe.com/go/acrobat_support_tr

 

Sistem Gereksinimleri

 

Windows® için Acrobat XI şunları gerektirir:

 

·         1,3 Gigahertz veya daha hızlı işlemci

·         Microsoft® Windows XP, SP 3 - 32 bit (SP 2 - 64 bit); Windows Server® 2003 R2 (32 bit ve 64 bit); Windows Server 2008 veya 2008 R2 (32 bit ve 64 bit); Windows 7 (32 bit ve 64 bit); Windows 8 (32 bit ve 64 bit)

·         512 MB RAM (1 GB önerilir)

·         1,9 GB kullanılabilir sabit disk alanı (Not: Yükleyici, yükleme sırasında geçici dosyalar oluşturduğu için gerçekte belirtilen değerden daha fazla sabit disk alanı gereklidir.)

·         1024 x 768 ekran çözünürlüğü

·         Internet Explorer 7, 8, 9, 10; Firefox (ESR); Chrome

·         DVD-ROM sürücüsü (DVD'den yükleme yapılıyorsa)

·         Video donanımı hızlandırma - isteğe bağlı

Windows Server 2003 SP2 ve 64 bit Windows XP SP2 için Microsoft Hot Fix KB-930627 gereklidir. Bkz:

http://support.microsoft.com/kb/930627

 

 

Windows® için Acrobat XI Standard şunları gerektirir:

 

·         1,3 Gigahertz veya daha hızlı işlemci

·         Microsoft® Windows XP, SP 3 - 32 bit (SP 2 - 64 bit); Windows Server® 2003 R2 (32 bit ve 64 bit); Windows Server 2008 veya 2008 R2 (32 bit ve 64 bit); Windows 7 (32 bit ve 64 bit); Windows 8 (32 bit ve 64 bit)

·         512 MB RAM (1 GB önerilir)

·         1,5 GB kullanılabilir sabit disk (Not: Yükleyici, yükleme sırasında geçici dosyalar oluşturduğu için gerçekte belirtilen değerden daha fazla sabit disk alanı gereklidir.)

·         1024 x 768 ekran çözünürlüğü

·         Internet Explorer 7, 8, 9, 10; Firefox (Extended Support Release); Chrome

·         DVD-ROM sürücüsü (DVD'den yükleme yapılıyorsa)

·         Video donanımı hızlandırma - isteğe bağlı

Windows Server 2003 SP2 ve 64 bit Windows XP SP2 için Microsoft Hot Fix KB-930627 gereklidir. Bkz:

http://support.microsoft.com/kb/930627

 

Yükleme Yönergeleri

 

Yeni yazılım yüklemek veya önceki bir sürümden yükseltmek için aşağıdaki yönergelerden yararlanın. Bir yükseltme ürünü yüklüyorsanız, bir mülkiyet belgesi sağlamanız istenebilir.

 

Windows'ta Acrobat XI yazılımını yükleme

 

1. Windows'u yeniden başlatın ve tüm virüsten koruma yazılımlarını kapatın.

 

2. Makinenizin Internet bağlantısını kurun.

 

3. Yükleme işlemine başlayın:

  • Acrobat'ı DVD halinde satın aldıysanız, DVD'yi takın.
  • Acrobat'ı bir indirme paketi halinde satın aldıysanız, paketinizi sabit diskinizdeki bir konuma indirin.

 

Adobe, yazılımı yüklemeden önce, indirme paketinizi tercihen bir DVD'ye yedeklemenizi önerir. Sıkıştırılmış .exe dosyasını açmak için çift tıklattığınızda:

 

Windows XP işletim sistemlerinde,

 

masaüstünde  :\<system drive>:\Documents and Settings\<kullanıcı>\Desktop\Adobe Acrobat XI klasörü oluşturulur.

 

Windows 7 ve 8 işletim sistemlerinde,

 

masaüstünde :\<system drive>:\users\<kullanıcı adı>\Desktop\Adobe Acrobat XI klasörü oluşturulur.

 

Yükleme işlemine hazır olduğunuzda, Adobe Acrobat XI klasörünü açın ve setup.exe dosyasını çift tıklatın

 

Adobe Acrobat XI kurulum iletişim kutusunda, bir dil seçin ve "Tamam" seçeneğini tıklatın. Satın aldığınız dili seçtiğinizden emin olun. Adobe Acrobat XI Kurulum ekranında "İleri" seçeneğini tıklatın. Yükleyici, disk alanı gereksinimlerini tarar ve önceki sürümleri denetler. Aynı Acrobat ürününün önceki bir sürümü bulunursa, Devam seçeneğini tıklatarak bu sürümü kaldırın.

 

4. Kurulum ekranında adınızı, kuruluşunuzu ve seri numaranızı girmeniz istenir. Ürünü Deneme Sürümü modunda kullanıyorsanız veya bir abonelik satın aldıysanız (yalnızca Pro) seri numarası girmeniz gerekmez. Seri numarası gireceğiniz zaman, çevrimiçi olarak seri numarası doğrulama işlemi yapılacağı için makinenizin Internet'e bağlı olduğundan emin olun. Not: Deneme Sürümü modunda yükleme yaptığınızda, yazılımı ilk kez başlattıktan sonra 30 günlük Deneme süresi boyunca kullanabilirsiniz.

 

5. Program kopyanızın seri numarasını girin. Tek lisanslı ürünlerin seri numarası, DVD kutusunun dış tarafında veya Adobe Store'dan satın alınan ürünün ESD (elektronik yazılım teslimi) makbuzu sayfasında yer almaktadır. Tek lisanslı ESD ürünlerinin seri numarasını http://www.adobe.com/tr adresinden ulaşabileceğiniz çevrimiçi sipariş geçmişi sayfasında da bulabilirsiniz. Adobe Lisanslama Web sitesi üzerinde satın alınan ürünlerin seri numarası, http://licensing.adobe.com ulaşabileceğiniz kayıtlarınızda bulunmaktadır.

 

6. Adobe Lisans Etkinleştirme ekranında "İleri" seçeneğini tıklatın. Etkinleştirme, yazılım tarafından isim verilmeden gerçekleştirilen bir dizi basit ve hızlı adımdan oluşur. Ürün etkinleştirme işlemi hakkında daha fazla bilgi için şu adresten Adobe web sitesini ziyaret edebilirsiniz: http://www.adobe.com/go/activation/tr

 

7. Bir yükleme türü seçin:

  • Tipik (varsayılan seçenek Tipik seçeneğidir), Acrobat, Acrobat Distiller, PDFMaker program dosyalarını, sisteminiz için Adobe PostScript yazıcı sürücüsünü, standart eklentileri ve aksesuarları yükler.
  • Tam seçeneği, tüm Acrobat XI özelliklerini yükler ve en fazla kullanılabilir disk alanını gerektirir.
  • Özel seçeneği, hangi bileşenlerin yükleneceğini belirlemenizi sağlar.

 

Not: Bir bileşenin açıklaması için Özel seçeneğini belirleyin ve İleri'yi tıklatın. Ardından bir bileşen seçerek açıklamasını görüntüleyin. Özel yükleme işlemiyle devam etmek istemiyorsanız, yükleme türü seçme ekranına geri dönmek için Geri seçeneğini tıklatın.

 

"İleri" seçeneğini tıklatın. Dilerseniz yükleme dizinini değiştirin veya varsayılan dizinin göründüğü ekranda "İleri" seçeneğini tıklatın.

 

8. "Yükle" seçeneğini tıklattığınızda yükleme işlemi başlar. Yüklemeyi engelleyen çalışmakta olan işlemler varsa, yüklemeye devam edebilmek için yükleyici bu işlemleri kapatmanızı ister. İşlemi kapatın ve yükleyicinin yüklemeye devam etmesi için tıklatın.

 

9. Son iletişim kutusu "Kurulum Tamamlandı" kutusudur. "Son" seçeneğini tıklattığınızda Acrobat başlatılmaya hazır duruma gelir.

 

10. Yazılımı başlattığınızda, yazılımı kullanmanızı sağlayacak son kullanıcı lisans sözleşmesini kabul edin.

 

11. Yükleme sırasında seri numarası girdiyseniz, lütfen aşağıdaki 12. adıma bakın. Acrobat'ı Deneme Sürümü modunda veya abonelik programı kapsamında (yalnızca Pro) kullanıyorsanız, Oturum Açmanız Gerekli ekranı açılır. Oturum Açmanız Gerekli ekranında "Şimdi oturum aç" seçeneğini belirleyin. Oturum Aç ekranında, Adobe kimlik bilgilerinizi girin. Bir Adobe kimliğiniz yoksa "Adobe Kimliği Oluştur" seçeneğini tıklatıp sorulduğunda bilgilerinizi verin. Ardından Oluştur seçeneğini tıklatın. Ekranda verilen yönergeleri izleyerek kimlik oluşturma işlemini tamamlayın. "Oturum Aç" seçeneğini tıklatın. Artık Acrobat'ı kullanabilirsiniz.

 

12. Yükleme sırasında seri numarası girdiyseniz Kayıt ekranı açılır. Kayıt ekranında, Adobe kimlik bilgilerinizi girin. Bir Adobe kimliğiniz yoksa "Adobe Kimliği Oluştur" seçeneğini tıklatıp sorulduğunda bilgilerinizi verin. Ardından Oluştur seçeneğini tıklatın. Ekranda verilen yönergeleri izleyerek Adobe kimliği oluşturma ve kayıt işlemlerini tamamlayın. Dilerseniz "Geç" seçeneğini tıklatabilirsiniz. ÖNEMLİ: Yazılımınızın kopyasını etkinleştirmek için Internet'e bağlı olmanız gerekir. Kopyanızı 30 gün içinde etkinleştirmeniz gereklidir. Etkinleştirilmeyen yazılım 30 gün sonra çalışmaz.

 

Windows'ta Acrobat XI yazılımını kaldırma

 

1. Acrobat XI'i kaldırmadan önce lütfen ürünü Devre Dışı Bırakın. Bu işlem için Yardım > Devre Dışı Bırak… seçeneklerini belirleyin Ardından, programı kaldırmak için Denetim Masası'nı açın ve buradan Program Ekle veya Kaldır seçeneğini belirleyin.

 

2. Görüntülenen uygulamalar listesinden, Acrobat XI'i vurgulayın ve Programı Kaldır düğmesini tıklatın.

 

3. Acrobat'ı kaldırmayı onaylayıp onaylamadığınızı soran bir iletişim kutusu açılır. Ürünü kaldırmak için Evet seçeneğini belirleyin.

Kayıt

 

Acrobat'ı başlattığınızda, Acrobat     oturum açmanızı ve yazılımınızı kaydettirmenizi ister. Teknik destek alabilmek için yazılımınızı kaydettirmeniz gerekir.

 

Yasal Uyarılar

Bu ürün, Internet bağlantısı ve geçerli kullanım koşulları ile gizlilik ilkelerinin (www.adobe.com/go/terms_tr adresinde bulunur) kabul edilmesini gerektiren çevrimiçi hizmetlerle entegre olarak çalışır. Adobe çevrimiçi hizmetlerini (a) yalnızca 13 yaş ve üzeri kullanıcılar kullanabilir; (b) çevrimiçi hizmetler tüm ülkelerde ve dillerde bulunmaz, (c) bildirimde bulunmaksızın sonlandırılabilir ve (d) kayıt işlemleri yapılmasını gerektirebilir, ek ücretler ve abonelik ücretleri uygulanabilir.

 

Sistem gereksinimleriyle ilgili güncellemeler için http://www.adobe.com/go/acrobat_system_reqs_tr adresini ziyaret edin

 

 

© 2012 Adobe Systems Incorporated. All rights reserved. Adobe, Acrobat and Reader are either registered trademarks or trademarks of Adobe Systems Incorporated in the United States and/or other countries. Windows is either a registered trademark or a trademark of Microsoft Corporation in the United States and/or other countries. Apple, Mac OS, and Safari are trademarks of Apple Computer, Inc. registered in the United States and other countries. All other trademarks are the property of their respective owners. Updated Information/Additional Third Party Code Information available at http://www.adobe.com/go/thirdparty/tr

 

Adobe Systems Incorporated,   Büyükdere Caddesi, Apa Giz Plaza, No:191, Kat:16, Levent, İstanbul 34394, Türkiye.